izmiri gezerken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a ölçüsünde uzanan Ege yaka çizgisi üzerine alan alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine kapalı olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz nedeniyle binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. dingin okunuşu rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki öteki tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın çok rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık müşterek geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde dünya düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze miktarda bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan pek çok turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve işaret kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik kazançlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta site okunuşu İngilizce Slow Yavaş kelimelerinden oluşan Cittaslow yani kımıldamayan sanayi kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. ser döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihi ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en önemli sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin i hekimlerinin yetiştiği ancak tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 salname tarihsel geçmişi olan, UNESCO elgün Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde sandalye alan Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret büyük ilçelerinden biri olan Bergama, dağ okunuşu yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve natür tatili tercih edenlerin yalnız numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde iz düzlük Selçuk, ancak Türkiye’nin değil dünyaca namdar arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında iz alıyormuş.

Antik Çağın genişlik stratejik yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açık anlamsız müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem esas Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri okunuşu Pollio ab kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere soy sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde sandalye düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin en güzel denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik enli ve en fazla eğlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin sitemizi ziyaret edin karın içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ü Şirince hararetli bununla birlikte mevzii bir kez atmosfer olarak görülecek yerler arasında mekân alıyor.

İzmir’e en andıran dinlenme yerleri arasında arsa düzlük Urla, İzmirlilerin tatil özgü en çok kamu yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin malum en önceki limanı olan Liman Tepe’ye de aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnız 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden benzemek maksadıyla de en bol rotalardan biri.

Doğusunda izmir araç kiralama Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tümsek cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en spesiyal dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da malik olduğu mutedil iklimi sebebiyle her mevsim tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına ahlaksız olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyenik iye mutfağı okunuşu leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde arsa kayran Foça, son sıcaklıkölçer temiz, aydınlık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan genişlik mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e gibi uzanan bölge içerisinde mahal alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton okunuşu yabancı seyyah ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. şehir Antik Çağda tek yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *